1 czerwca 2016 Udostępnij

Zielona energia płynąca z kompozycji z kwiatów

Zielona energia, czyli manifest roślin, skutecznie nawołuje nas do życia w symbiozie z otaczającą nas naturą. Współcześnie z każdej strony otaczają nas syntetyczne materiały, przetworzone produkty. W efekcie wielu z nas zapomina o tym, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa właśnie zieleń.

Kwiaty i rośliny posiadają mnóstwo walorów estetycznych i zachwycają nas swoim pięknem. Trzeba jednak podkreślić, że również bardzo korzystnie wpływają na nasze zdrowie. Oczyszczają powietrze z toksyn, tłumią hałas, a także koją nasze zmysły. Floryści zachęcają do tego, aby w sezonie letnim otaczać się roślinami i eksponować je, a także ich tętniące życiem korzenie oraz mięsiste liście. To najlepszy sposób, aby rośliny zrewanżowały się nam życiodajną energią.

Zielona energia, czyli Botanical energy, to najlepszy sposób, aby bez konieczności wychodzenia z domu przenieść się chociaż na chwilę do tropikalnego lasu lub pełnej dzikości dżungli. Dominujące elementy to soczysta zieleń liści, a także pełne wyrazistości odcienie różu. Dzięki nim możemy zostać wprowadzeni w niezwykle interesujący świat botaniki, który pełen jest rozmaitych tajemnic. Zieleń to synonim harmonii, energii, a także równowagi. Róż natomiast symbolizuje dobry nastrój oraz radość życia. Aranżacje kwiatowe nigdy nie wychodzą z mody. Floryści podczas tworzenia swoich kompozycji zwracają uwagę na to, aby wyeksponowane zostały liście oraz korzenie. Właśnie w ten sposób możemy doskonale poznać jaka jest ich struktura oraz jak są unerwione.W sezonie letnim kwiaty spotkać można na każdym kroku. Doskonale pobudzają nas do życia, dodając energii. Aranżacje roślinne to również doskonałą dekoracja. Z ich pomocą można stworzyć enklawę zapewniającą nam ochronę przed hałasem panującym w wielkich miastach. 

Piwonia (Paeonia) - To kwiat zachwycający zapachem oraz pełnymi, okrągłymi płatkami. Zwraca uwagę nie tylko tych, którzy uważają się za miłośników kwiatów. To orientalna roślina, której ojczyzną jest Japonia – kraj pachnącej wiśni. Nazwa kwiatu pochodzi od boga medycyny i uzdrawiania Paeona, który obecny był w mitologii greckiej. Piwonia o intensywnie różowych kwiatach doskonale prezentuje się z kwiatami w pastelowych kolorach, a także zimozielonymi liśćmi.

Frezja - To pełna delikatności roślina, która zachwyca swoim intensywnym zapachem. Ojczyzną frezji jest Przylądek Dobrej Nadziei. 

Dalia -To kwiat, którego ojczyzną jest ognisty Meksyk. Dalia zachwyca wielością kolorów. W niektórych miejscach na świecie nazywa się ją także georginią. Żywe kolory jej kwiatów pięknie prezentują się z zielonymi liśćmi.